PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36538}

Wymiar dialogu

Možnosti dialogu
7,7 5 977
ocen
7,7 10 1 5977
7,5 10
ocen krytyków
Wymiar dialogu
powrót do forum filmu Wymiar dialogu

Własna interpretacja

ocenił(a) film na 7

W pierwszych minutach autor przedstawia jak z biegiem czasu człowiek się doskonali kosztem innych. W moim odczuciu doskonalenie zachodzi poprzez destrukcję, a więc można wywnioskować prosty przekaz: destrukcja jest formą tworzenia- jeden umiera po to, aby drugi mógł się narodzić.
Druga część pokazuje relację damsko-męską. Oboje ulegają namiętności, nie patrząc na konsekwencje. Rozpalony żar między dwoma osobami łączy dwie połówki w całość. Ale to złudne i krótkotrwałe. "Konsekwencja" niszczy nie tylko związek, ale również ich samych.
Trzeci i zarazem ostatni fragment filmu opowiada o dwóch osobach, które budują ze sobą relację. Jeśli dwie strony ze sobą współpracują i co ważniejsze, rozumieją się, relacja staje się budująca- uszczęśliwia wszystkich i pomaga. Jeżeli natomiast pod wpływem błędu jednej ze stron, druga ucierpi, pociągnie to ze sobą dalsze konsekwencje. Zatem relacja staje się toksyczna i destruktywna. Niszczy. Nie tylko jedną stronę.
Wybierajmy zatem towarzystwo, które nie tylko czerpie, ale również daje. I sami nie bądźmy egoistami.

ocenił(a) film na 8
Dagmiz

Witam :) ciekawa interpretacja ale wydaje mi się że może nieco nadinterpretacja. Z drugiej jednak strony kazdy przecież powinien interpretować ten obraz po swojemu. Ja odnoszę go tylko do relacji międzyludzkich w zakresie dialogu. Ustnego dialogu.
Spojżalam więc nieco wężej bazując na tytule. Autor według mojej interpretacji w tyk zabawnych i plastycznych obrazach pokazuje nam jakie sa jego obserwacje odnosnie dyskusji miedzyludzkich.
Pierwszy obraz rozumiem jako przekonywanie drugiej strony do swoich argumentow w klutni co zmienia zdanie (i postać ) dyskutantów.
Dodatkowo doskonała ostateczna forma może wynikać z bardziej ugodowych dyskusji a nie z kłótni (powiem szczerze pierwszego motywu nie zrozumialam za dobrze). Nalezy zwrocić uwage że niektore 'głowy' nasuwają jednoznaczne skojazenia z obrazami Giuseppe Arcimboldo.
Drugi obraz pokazuje że para kochankow moze świetnie się dogadywać-moga czule rozmawiać, mieć udane życie erotyczne ale od czasu do czasu pojawi się 'to coś' co sprawi że bedą się kłocic z taka samą 'pasją' jak uprawianie miłosci.
Ostatni obraz pokazuje najpierw konwersacje osob ktore dobrze się dogadują-prawdopodobnie przyjaciół ale przekształca się ona w długą wyczerpującą kłótnię.

ocenił(a) film na 8
Dagmiz

A ja pierwszą opowieść zinterpretowałem nieco ekonomicznie: produkt bardziej przetworzony jest wartościowszy. Później przeczytał twoją wypowiedź i również mogę się z nią zgodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones